avatar

notlayla

24 | infp | 🍉 ⊱❀⊰ 𝓽𝓱𝓮𝓻𝓮 𝓲𝓼 𝓷𝓸 𝓵𝓲𝓯𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝔂𝓸𝓾, 𝓲'𝓶 𝓪𝓯𝓻𝓪𝓲𝓭. 𝓪𝓷𝓭 𝓲'𝓶 𝓪𝓯𝓻𝓪𝓲𝓭. ⊱❀⊰

1113 points

0% overlap
Winter 2026 Readalong
Level 4
My Taste
Meditations
The Stranger
A Man Called Ove
Reading...
The Notebook (The Notebook, #1)
20%
Apologies that Never Came
27%
Obit
23%
Wuthering Heights
14%

notlayla wrote a review...

1w
  • soft thorns
    notlayla
    Jun 14, 2026
    soft thorns
    0.5
    Enjoyment: 0.5Quality: 0.5Characters: 0.5Plot: 0.5

    why do people think that one shitty sentence is a poetry...

    0
    comments 0
    Reply
  • notlayla commented on a post

    2w
  • Half His Age
    Thoughts from 86%
    spoilers

    View spoiler

    6
    comments 3
    Reply
  • notlayla wrote a review...

    3w
  • Winter of Summers (Volume 4) (Michael Faudet)
    notlayla
    May 31, 2026
    Winter of Summers (Volume 4) (Michael Faudet)
    2.0
    Enjoyment: 1.0Quality: 0.5Characters: 1.5Plot: 1.0

    two stars for sophia

    0
    comments 0
    Reply
  • notlayla made progress on...

    4w
    The Notebook (The Notebook, #1)

    The Notebook (The Notebook, #1)

    Nicholas Sparks

    20%
    0
    0
    Reply

    notlayla wrote a review...

    6w
  • Kako vole nevoljeni
    notlayla
    May 09, 2026
    Kako vole nevoljeni
    5.0
    Enjoyment: 5.0Quality: 5.0Characters: 5.0Plot: 5.0
    💞
    😭
    👨‍👩‍👧‍👦

    "Bio je za mene tudji i prije nego sto je postao neciji. Bio je neko za mene nedostizan od samog pocetka, ali je ujedno bio i ostao moj nedosanjani san. Bio je neko koga sam toliko voljela i koga nisam mogla cak ni na trenutak zaboraviti. Svi moji snovi i nade su davno umrli, samo je ljubav jos uvijek bila ziva i boljela me je kao otvorena rana. Znala sam da ce boljeti dokle god disem, jer samo se jednom u zivotu sretne neko kao Tom, samo jednom uspijes voljeti bez ikakve rezerve. A ja i nisam znala voljeti drugacije."

    Cijela ova knjiga je emotional damage, ali je definitivno preporucujem. Zavrsila sam je u tri dana, jednostavno je nemoguce ispustiti iz ruku...

    2
    comments 0
    Reply
  • notlayla commented on ismail's review of Zašto psujem

    6w
  • Zašto psujem
    ismail
    May 08, 2026
    Zašto psujem
    2.0
    Enjoyment: 2.0Quality: 3.0Characters: 2.0Plot: 1.0

    Dosadna ova Vedrana, dobru poruku salje i knjiga nije dosadna, drzi pažnju al cijela knjiga u sise, orgazme...al dobra je knjiga, zadovoljan sam al smara me žena.

    1
    comments 2
    Reply
  • notlayla wrote a review...

    6w
  • Zašto psujem
    notlayla
    May 07, 2026
    Zašto psujem
    4.0
    Enjoyment: 4.0Quality: 4.0Characters: Plot:

    Ne znam kakvu recenziju da napisem na knjigu koja nije roman i nema neke znacajne radnje.. Vedrana Rudan ovdje iskreno pise o desavanjima oko nje, porodicna dinamika, politika, ekonomske prilike i feminizam. Kao i uvijek iskrena, direktna i slobodna. Iako sama ne volim psovke, autorica psuje jer nema novca, njena djeca nemaju novca, bolesni ne mogu da se izlijece, barem ne na Balkanu, svi su nijemi godinama na genocid u Palestini, muskarci su vremenom sve gori i svuda je haos, nakon svega sta obican covjek moze nego da psuje, pa je razumijem.

    2
    comments 0
    Reply
  • notlayla made progress on...

    7w
    Zašto psujem

    Zašto psujem

    Vedrana Rudan

    75%
    2
    0
    Reply